Zamknij
PILNE

System DVS - czym się cechuje?

art. sponsorowany + 09:19, 22.11.2024 Aktualizacja: 09:19, 22.11.2024
pixabay pixabay
Direct Vision Standard jest istotnym środkiem bezpieczeństwa, jaki został wprowadzony w Londynie. Ma on za zadanie poprawiać widoczność kierowców  ciężarówek i zmniejszać ryzyko wypadków z udziałem rowerzystów i pieszych. Ciężarówki o masie powyżej 12 ton muszą zatem spełniać określone standardy widoczności. Taka inicjatywa minimalizuje tak zwane martwe pola widoczności, które już od lat stanowią główną przyczynę wypadków drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Co jeszcze warto wiedzieć o systemie DVS? Na czym opiera się takie rozwiązanie?

System DVS

Czym wyróżnia się nowoczesny system DVS? W tym przypadku znaczenie mają zaawansowane technologiczne czujniki i kamery, które dają kierowcom pełny obraz tego, co dzieje się dookoła pojazdu. Kamery rozmieszczone są na całym pojeździe, także w martwych polach, które normalnie nie są widoczne z kabiny kierowcy. Czujniki z powodzeniem wykrywają ruchy dookoła auta ciężarowego i informują o nich kierowcę. To oznacza, że system DVS pozwala na szybką reakcję w razie zagrożenia i zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy. Niektóre kamery są też wyposażone w funkcje nagrywania, co jest szczególnie ważne podczas analizowania wypadków i zdarzeń drogowych. Takie technologie muszą być odporne na działanie czynników pogodowych, zapewniając niezawodność w każdym momencie. 

Direct Vision System London

Niezawodny system DVS London jest zgodny z aktualnymi standardami zatwierdzonymi przez "the AVI". Nowe standardy TFL weszły w życie 28 października 2024 roku. Warto zauważyć, że zweryfikowany i zatwierdzony system DVS został dokładnie przetestowany przez instalatorów, dlatego nasz pojazd spełnia wymagania i standardy TFL (transport for London), zabezpieczając przez wypadkami na drogach i karami finansowymi. Jakie elementy znajdują się w zestawie DVS 2024? Przede wszystkim mamy do dyspozycji:

  • Kamery Al - identyfikują one rowerzystów, pieszych i innych niechronionych użytkowników dróg, co prowadzi do większej świadomości w zakresie bezpieczeństwa. 
  • Dźwiękowy brzęczek ostrzegawczy - wydaje ostrzeżenia dźwiękowe dla kierowców. 
  • Optyczne wskaźniki ostrzegawcze - wyróżniają one systemy sterowania ruchem w kontrolowanych obszarach. 
  • Jednostkę przetwarzającą informacje - ten element ułatwia bezproblemową komunikację między urządzeniami. 
  • Przełącznik trybu cichego - istnieje możliwość dezaktywowania głośnika zewnętrznego, uzyskując dyskrecję nocną porą. 
  • Głośnik zewnętrzny - ma on za zadanie emitować ostrzeżenia w trakcie właściwych manewrów. 

Okazuje się, że obrazy z kamer są wyświetlane w kabinie kierowcy, dlatego mamy możliwość ciągłego monitorowania sytuacji dookoła pojazdu. Monitor należy umieścić w wygodnym miejscu, tak aby sprawnie z niego korzystać. Plusem jest tutaj wysoka rozdzielczość obrazów, co zapewnia dokładność i klarowność. Niektóre monitory dodatkowo posiadają funkcję automatycznego przełączania na kamerę, która wykrywa ruchy i przyciąga uwagę kierowcy podczas niebezpieczeństwa. Mamy zatem pełną kontrolę nad tym, co dzieje się dookoła ciężarówki. 

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

0%